Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Brakuje Ci energii? Czeka Cię intensywny dzień, a jedyne o czym marzysz to odpoczynek i drzemka? Brakuje Ci koncentracji i siły do wykonania treningu? Z myślą o tych sytuacjach stworzono napoje energetyczne, które z każdym łykiem mają dostarczyć ci prawdziwego kopa do działania. Napoje energetyzujące stosuje się więc doraźnie, gdy zauważalny jest spadek energii lub gdy konieczne jest natychmiastowe pobudzenie organizmu. Nie zaleca się ich pić codziennie - lepiej traktować je jako doraźne “paliwo” w puszce, dzięki któremu wykonasz zadania szybciej, lepiej i w większym zakresie. W Gym Sanctuary oferujemy wyłącznie smaczne, sprawdzone napoje energetyczne, które oprócz bezpiecznego składu dostarczają także witamin i minerałów. Zafunduj sobie przetestowane działanie pobudzające już teraz!

Skład napojów energetyzujących

Bardzo często czytamy, że spożywanie napojów energetyzujących jest niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. Jako główny argument na potwierdzenie tych słów jest oczywiście ich skład. Ten, jak zresztą każdy produkt dostępny w branży spożywczej, różnić się może w zależności od ceny, producenta, docelowych właściwości. Na sklepowych półkach znajdziesz więc zarówno słodkie napoje energetyczne, które wypełnione są barwnikami i słodzikami, jak i napoje energetyzujące bazujące na przetestowanych i bezpieczniejszych składnikach. Tak oto, w zależności od producenta, napoje energetyczne (tzw. energy drink) mogą bazować na kofeinie, guaranie, taurynie, witaminach (głównie witaminy z grupy B) i ziołach, takich jak np. żeń-szeń. Ilość cukru uzależniona jest od m.in. smaku i użytych składników. Coraz częściej znajdziemy w napojach energetycznych naturalne słodziki, które zastępują klasyczny cukier (co również obniża ich kaloryczność). Tak stworzony skład sprawia, że napój energetyczny często zastępuje filiżankę kawy, działając w organizmie podobnie, co dawka gorącego espresso. Oczywiście nie zaleca się spożywania energetyków w dużych ilościach. Picie ich przez dłuższy czas nadmiernie pobudza organizm, doprowadzając do wielu, poważnych chorób i dolegliwości (np. zawału serca). Pamiętaj, że energy drink ma duże ilości kofeiny, która podnosi ciśnienie krwi i wpływa na układ naczyniowo-sercowy. Dodatkowo obecna tauryna transportuje kreatynę do mięśni, co wpływa na jej efektywne wykorzystanie oraz regenerację mięśni po wysiłku. Wszelkie działania niepożądane to wynik przedawkowania substancji pobudzających oraz uzależnienia, wynikającego z chęci zachowania ciągłej, nieprzerwanej energii. Warto jednak pamiętać, że napoje energetyczne są stworzone z myślą o osobach dorosłych. Jeśli cierpisz na problemy żołądkowe, bóle brzucha i dolegliwości ze strony układu nerwowego - zrezygnuj z energy drinków i udaj się na konsultację medyczną.

Napoje energetyczne ze sklepu Gym Sanctuary

Działanie napojów energetycznych opiera się na szybkim, chwilowym pobudzeniu, poprawiając koncentrację, pamięć, aktywność i zdolność wysiłkową. Dodatkowo, napój energetyzujący wspiera wydolność organizmu, przeciwdziała zmęczeniu, zachęca organizm do aktywności oraz przyśpiesza metabolizm.  Obecne w składzie składniki, mają na celu: Kofeina - pobudza układ nerwowy, wpływając na korę mózgową. Odpowiada także za szybszy puls, zmniejszając uczucie senności. Guarana - ekstrakt roślinny pozyskiwany z południowoamerykańskiej rośliny Paulinia guaran. Posiada dużą zawartość kofeiny, dlatego też dodawanie jej do napojów energetycznych zwiększa pobudzenie i podkreśla działanie kawy. Tauryna - substancja endogenna, pełniąca kluczową rolę w organizmie człowieka. Działa antyoksydacyjnie i jest niezbędna do pracy mięśni szkieletowych oraz układu krwionośnego. W Gym Sanctuary oferujemy napoje energetyzujące o doskonałym smaku i optymalnym składzie. Dzięki nim otrzymasz energię w krótkim czasie, minimalizując skutki uboczne i usprawniając pracę mózgu.

W naszej ofercie dostępne są również między innymi przedtreningówki z DMHA, czy też spalacze tłuszczu.