Wyświetlanie 1–12 z 105 wyników

Przedtreningówki - szeroka grupa produktów, zażywana bezpośrednio przed planowaną aktywnością fizyczną. Ich celem jest pobudzać ciało do wysiłku, dostarczając mu niezbędnej energii i siły – poznawczej i fizycznej. Działanie opiera się na substancjach stymulujących - np. kofeine, kreatynie, beta-alaninie, aminokwasach i środkach tlenku azotu. Ze względu na skład i formę działania stosuje się je w celu zwiększenia efektywności treningów.

Na rynku dostępne są zarówno środki pobudzające – służące podtrzymaniu motywacji i wspierające proces spalania tkanki tłuszczowej – jak i pompujące, powstałe z myślą o tworzeniu imponującej pompy mięśniowej.

Jak działają suplementy przedtreningowe?

Przedtreningówki mają dwojaką rolę. Po pierwsze – sprzyjają eksponowaniu muskulatury. W tym celu należy stosować je bezpośrednio przed treningiem (lub w trakcie), przestrzegając norm i zaleceń producenta. Po drugie – mają za zadanie dostarczyć siły i motywacji do ćwiczeń. Kulturyści i sportowcy zażywają je więc, aby wykonywać więcej powtórzeń podczas treningu – co z kolei wspiera ich w osiągnięciu wymarzonego, sportowego celu.

Co znajdziesz w przedtreningówkach?

Wbrew pozorom - w składzie suplementów przedtreningowych nie znajdziesz kofeiny i efedryny, która nie jest zalecana w przypadku schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Zamiast tego w przedtreningówkach znajdziesz m.in.

  • Argininę – tj. aminokwas endogenny, który odpowiada za rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co z kolei przyspiesza przepływ krwi.
  • AAKG – łączy argininę z kwasem alfaketoglutarowym. Wspiera detoksykację, opóźniając oznaki zmęczenia.
  • Cytrulinę – kolejny aminokwas endogenny o działu zbliżonym do argininy.
  • Beta-alaninę – odpowiadającą za zmniejszenie zmęczenia i podnoszenie wydolności organizmu.
  • Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy z synefryną – których działanie jest podobne, jak w przypadku efedryny.
  • Witaminy z grupy B – które mają za zadanie poprawić koncentrację.

Jak stosować przedtreningówki?

Jak sama nazwa wskazuje – suplementy przedtreningowe stosuje się bezpośrednio przed treningiem (lub rzadziej w jego trakcie). Dawkę i sposób zażywania należy dostosować do zaleceń, umieszczonych na etykiecie. Zwykle nie należy przekraczać dobowej dawki ok. 400-600 mg (w zależności od masy ciała). Pamiętaj, że niektóre preparaty dostarczają energii na nawet 12 h - nie zażywaj ich więc bezpośrednio przed snem lub drzemką.

Przetestowaliśmy większość dostępnych przedtreningówek. Wszystko po to, aby zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość i efektywność. Dobrane preparaty wyróżnia więc doskonały, przetestowany skład, który gwarantuje szybkie osiąganie efektów oraz mnóstwo energii. Spożytkuj ją podczas najbliższego treningu!