Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

SWANSON – AjiPure L-leucyna 500 mg 60 kaps.

Original price was: 159,00 zł.Current price is: 29,00 zł.

Nutrabio Labs – Intra Blast 712g

Original price was: 169,00 zł.Current price is: 39,00 zł.

Warrior – Amino Blast 270g

Original price was: 79,00 zł.Current price is: 19,00 zł.

Dedicated – BCAA SENSATION 375g

Original price was: 99,00 zł.Current price is: 39,00 zł.

ProSupps – HydroBCAA 429G

Original price was: 129,00 zł.Current price is: 39,00 zł.

Swanson – L-Ornithine 500 mg 60 kaps.

Original price was: 35,00 zł.Current price is: 17,00 zł.

Suplementy z aminokwasami

Białko to niezwykle ważny składnik – zwłaszcza w diecie sportowców. Jego kluczową właściwością jest budowanie tkanki mięśniowej, co nierzadko przyczynia się do większej efektywności na siłowni lub na treningu. Wszystko to zasługa elementów budulcowych – tzw. aminokwasów, które dzieli się na endogenne – produkowane przez organizm człowieka – jak i egzogenne – dostarczane z zewnątrz. Połączenie tych dwóch grup aminokwasów buduje komórki, a co za tym idzie – zwiększa również Twoje mięśnie.  W Gym Sanctuary wiemy, jak ważna jest rola białka w diecie. Dlatego też prezentujemy najwyższej jakości, skuteczne i bezpieczne suplementy z aminokwasami.

Dlaczego warto zażywać suplementy z aminokwasami?

Aminokwasy są potrzebne do syntezy białek. Dodatkowo mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania niemal wszystkich układów w naszym organizmie. Zadanie to jest szczególnie ważne w przypadku sportowców, którzy wykazują się jeszcze większym zapotrzebowaniem na produkty bogate w białko. Nie jest bowiem tajemnicą, że ten element pożywienia realnie przekłada się na cele treningowe i budowanie tkanki mięśniowej, wspierając przy tym prawidłową pracę organizmu. Niedoborów białka i poszczególnych aminokwasów upatrywać należy w niewłaściwie zbilansowanej diecie (lub podczas głodówek). To w takich przypadkach rekomenduje się suplementy z aminokwasami, a także odżywki białkowe, których zadaniem jest m.in. wspierać rozbudowę masy mięśniowej oraz ułatwiać proces ich regeneracji.  Na liście najpopularniejszych suplementów z aminokwasami jest BCAA (ang. branched chained amino acids) - czyli aminokwasy rozgałęzione. Skrótem tym nazywa się kompleks złożony z waliny, laucyny i izoleucyny, który chroni mięśnie przed rozpadem i jednocześnie wspiera proces syntezy białek. Pierwsza – walina – reguluje poziom hormonu wzrostu, laucyna z kolei ogranicza działanie kortyzolu, a ostatnia – izoleucyna – wspiera prawidłowy poziom cukru we krwi.  Suplementy aminokwasowe najczęściej bazują na:

  • L-teanine, która redukuje stres;
  • L-izynie, która wspiera regenerację uszkodzonych tkanek i chroni przed miażdżycą,
  • L-glutaminie, która wspiera detoks i usuwa szkodliwe produkty przemiany materii,
  • L- argininie, która wspiera działanie procesów metabolicznych mięśni.

Suplementy aminokwasowe należy dobierać w sposób indywidualny – uwzględniając intensywność treningu oraz prowadzoną dietę. Spożywanie ich powinno różnić się w zależności od diety i z uwzględnieniem dni treningowych i nietreningowych.  W Gym Sanctuary oferujemy sprawdzone środki i suplementy, które wspierają zbilansowaną dietę i ciężką pracę na sali treningowej. Sprawdź zatem ofertę suplementów aminokwasowych i ciesz się postępami!