Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Xtremis Cartel – Magico™ 242 g

Original price was: 169,00 zł.Current price is: 89,00 zł.

Brain Gains – Switch On 225g

Original price was: 179,00 zł.Current price is: 99,00 zł.

Chemix – Energy 60 kaps

Original price was: 139,00 zł.Current price is: 39,00 zł.

Suplementy na pamięć mają za zadanie zoptymalizować pracę układu nerwowego. Dlatego też zawierają witaminy i minerały, które poprawiają koncentrację. W ich składzie znajdziesz m.in. wyciąg z miłorzębu japońskiego (ginkgo-biloba), kofeinę, guaranę, lecytynę czy żeń szeń. Suplementy na pamięć i koncentrację – w dużym uogólnieniu – mają za zadanie usprawnić pracę neuronów, które przekazują impulsy nerwowe, poprawiając tym samym zdolność do zapamiętywania. Rekomenduje się ich spożywanie w sytuacjach stresowych, przed egzaminami jako usprawnienie treningów i wielogodzinnej pracy.

Suplementy vs. Leki na pamięć i koncentrację — przegląd dostępnych preparatów

Leki na pamięć sprzedawane są na receptę – tj. często są wynikiem wieloetapowych badań i analiz, przeprowadzanych przez specjalistów. Neurolodzy i psychiatrzy przepisują je w obliczu np. chorób degeneracyjnych, demencji, choroby Alzheimera.

Suplementy na pamięć i koncentrację bazują natomiast na naturalnym składzie – są bezpieczniejsze, mniej inwazyjne i dostępne w np. ofercie Gym Sanctuary. Te najskuteczniejsze bazują na hgrupie konkretnych, skutecznych składników, tj.:

  • Bacopa monnieri (Brahmi) - tradycyjna roślina ajurwedyjska, która jest badana ze względu na potencjalne właściwości poprawiające pamięć i zdolności poznawcze. Może również działać przeciwlękowo.
  • Ginkgo biloba — ekstrakt z liści ginkgo jest jednym z najczęściej stosowanych suplementów na pamięć. Może poprawiać przepływ krwi w mózgu i ma właściwości przeciwutleniające.
  • Lion's Mane (Hericium erinaceus) - grzyb, który może wspierać wzrost czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego (BDNF) i regenerację osłonek mielinowych, co przekłada się na poprawę funkcji poznawczych.
  • Rhodiola rosea — adaptogen, który może pomóc w walce ze stresem i poprawić wydajność umysłową, zwłaszcza w sytuacjach dużej presji i zmęczenia.
  • Ashwagandha (Withania somnifera) - inny adaptogen, który jest badany ze względu na potencjalne właściwości przeciwlękowe i poprawiające funkcje poznawcze.
  • Kurkuma (i jej główny składnik, kurkumina) - ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, które mogą przyczyniać się do ochrony mózgu przed uszkodzeniami i wspierać zdolności poznawcze.
  • Omega-3 - kwasy tłuszczowe, które są kluczowym składnikiem błon komórkowych w mózgu. Mogą wspierać zdrowie mózgu, poprawiać pamięć i koncentrację.
  • L-teanina - aminokwas występujący w zielonej herbacie, który może działać relaksująco i poprawiać koncentrację, zwłaszcza w połączeniu z kofeiną.
  • N-Acetyl L-Carnitine (ALCAR) - pochodna aminokwasu L-karnityny, która może wspierać zdrowie mitochondriów w komórkach nerwowych i poprawiać funkcje poznawcze.
  • Citicoline (CDP-cholina) - może wspierać zdrowie błon komórkowych w mózgu i poprawiać funkcje poznawcze.

Tabletki na pamięć i koncentrację dla dorosłych

Naturalne suplementy na pamięć mogą być pomocne w wielu sytuacjach. Wraz z wiekiem naturalnie zachodzą pewne zmiany w funkcjonowaniu mózgu, co może prowadzić do spadku zdolności poznawczych, w tym pamięci. Suplementy mogą wspierać zdrowie mózgu i opóźniać te procesy. Podobnie jak w okresach wzmożonej nauki, pracy czy innych aktywności wymagających skupienia, a także w przypadku chronicznego stresu i braku odpoczynku. Suplementy na pomięć i koncentrację pomagają także po urazach głowy czy innych zdarzeniach, które wpłynęły na funkcje mózgu, a także w przypadku chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson. Niektóre osoby sięgają po suplementy na pamięć, aby poprawić ogólne samopoczucie, klarowność myśli i jakość życia, nawet jeśli nie mają konkretnych problemów z pamięcią

Co wybrać na pamięć i koncentrację?

W przypadku chwilowych problemów z koncentracją, nadmiarem obowiązków lub egzaminów w zupełności wystarczą naturalne suplementy na pamięć i koncentrację. Ich działanie jest mniej globalne, bezpieczne, ale jednocześnie skuteczne. Stosując je przed np. egzaminem lub wymagającym dniem poprawiają skupienie, zmniejszają zmęczenie i pozwalają wycisnąć z organizmu jak najwięcej energii. Jeśli jednak spadki koncentracji są długotrwałe, luki w pamięci utrudniają funkcjonowanie, a osłabione procesy poznawcze uniemożliwiają wykonywane niektórych obowiązków – warto udać się do lekarza. Ten, na podstawie wywiadu i badań zaleci leki na pamięć i koncentrację. W obu tych przypadkach należy zachować ostrożność