Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Walka o wymarzoną sylwetkę i imponującą pompę mięśniową to niezwykle długotrwały i czasochłonny proces. To podczas niego spędzamy wiele godzin na siłowni, dbając przy tym o regularność i dostarczanie cennych składników odżywczych. Ci, którzy nieustannie, od lat, dbają o swoje ciało, bardzo chętnie sięgają po wspomagacze i suplementy, które mają za zadanie poprawić efektywność na sali treningowej.

Wśród szczególnie popularnych są antyestrogeny, które od lat cieszą się popularnością i zainteresowaniem sportowców. O ich efektywności i wszechstronności działania rozpisują się badacze i naukowcy, którzy zauważają, że środek ten realnie przekłada się na efektywność w budowaniu tkanki mięśniowej.

W Gym Sanctuary oferujemy wyłącznie sprawdzone i przetestowane preparaty - w tym antyestrogeny, które mają za zadanie zwiększyć twoją satysfakcję z podejmowanego wysiłku.

Inhibitory aromatazy

Mechanizm działania antyestogenów jest analizowany i badany od lat. Ten związek chemiczny zmniejsza oddziaływanie estrogenów na organizm, przez co bardzo często stosuje się go w leczeniu kobiet - np. gdy zdiagnozowany został rak piersi. Same inhibitory aromatazy to szersza grupa leków, które stosuje się w hormonoterapii - jako leczenie skojarzone z nowotworem jajnika lub jako wsparcie w okresie menopauzy. Wszystko to wynika ze zdolności do hamowania aktywności aromatazy, co docelowo doprowadzić ma do hipoestrogenizmu.

Obecnie wśród inhibitorów aromatazy wyróżnia się produkty steroidowe - które hamują enzym w sposób nieodwracalny oraz niesteroidowe - czyli odwracalne. Zarówno pierwsze, jak i drugie hamują syntezę estrogenów w jajnikach, tkance tłuszczowej i w ogniskach powstałej endometriozy.

Właściwości te sprawiają, że do stosowania substancji niezwykle chętni są sportowcy, którzy chcą zapobiegać działaniu sterydów anabolicznych. Dzieje się tak dlatego, że antyestrogeny niwelują działanie damskich hormonów, a same inhibitory zmniejszają ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej.

Co ważne - z naukowego i medycznego punktu widzenia - inhibitory stosowane są w uzupełniającym leczeniu (np. po radioterapii) pacjentek raka piersi. Stosuje się go również wśród kulturystów, zwalczających skutki estrogenów, które u mężczyzn powodować mogą ginekomastię lub zwiększoną retencję wody. Docelowo więc antyestrogeny blokują enzym odpowiedzialny za syntezę i przekształcenie męskich hormonów w hormony żeńskie.

Badania pokazały, że kulturyści, którzy korzystają z tych substancji są w stanie zwiększać ilość testosteronu przez IGF w swoim organizmie. Dlatego też lek jest szczególnie ważny, gdy należy uregulować poziom testosteronu. Należy jednak pamiętać, aby antyestrogenów używać z rozwagą i zgodnie z zaleceniami producenta (m.in. dlatego, że ich nadmiar wpływa negatywnie na popęd seksualny).

Wypróbuj tą grupę produktów u bezpiecznego źródła - Gym Sanctuary - który stawia wyłącznie na przetestowane i efektywne suplementy.