Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wiele godzin na siłowni, coraz to wyższe obciążenia, więcej serii powtórzeń... wszystko po to, aby budować masę mięśniową. Co jednak, jeśli dotychczasowe rezultaty cię nie satysfakcjonują, a cel nadal wydaje się być odległy? Tu z pomocą przychodzi suplementacja kreatyną - czyli organicznym związkiem chemicznym, który zawiera elementy strukturalne kwasu octowego i guanidyny. W organizmie tworzona jest w trakcie przemiany materii i występuje najczęściej w mięśniach szkieletowych i ścięgnach. Substancja ta została wynaleziona w 1832 roku i od tamtej pory króluje wśród odżywek i suplementów diety. W Gym Sanctuary nie mogliśmy jej pominąć, dlatego też w naszym sklepie znajdziesz bezpieczną i skuteczną kreatynę, która wniesie Twój trening i Twoje ciało na jeszcze wyższy poziom!

Monohydrat - suplementacja kreatyną

W latach 90-tych kreatyna stała się szczególnie popularnym suplementem, który miał w naturalny sposób zwiększać masę mięśniową i wyniki sportowe. Beztłuszczowe budowanie masy mięśniowej to wynik oddziaływania substancji na mięśnie szkieletowe, a także diety wspieranej przez wszystkie mikro- i makroelementy. Jej popularność przyczyniła się do licznych badań i poszukiwań różnych form. Obecnie popularna forma kreatyny to m.in. azotan, chlorowodorek kreatyny, orotan kreatyny, jabłczan kreatyny, cytrynian kreatyny. Dotychczasowe wyniki wskazują, że kreatyna ma działanie przeciwutleniające (i to na poziomie komórkowym) i ochraniające - głównie przed wpływem stresu oksydacyjnego. Co ważne - substancja ta zapobiega niszczeniu mitochondrium w komórkach mięśniowych oraz usprawnia regenerację uszkodzonych mięśni. Kreatyna wpływa na wzrost masy mięśniowej (czyli beztłuszczowej masy ciała). W jaki sposób? Wysoka zawartość kreatyny w mięśniach stymuluje syntezę białek mięśniowych, działając na nie antykatabolicznie i anabolicznie. Efekt ten ma wpływ na przyrost masy mięśniowej, spadek masy ciała, lepszą sprawność i witalność. Z tego też względu keratyna najczęściej stosowana jest w dyscyplinach wytrzymałościowych i siłowych, gdzie bardzo często zachodzi zakwaszanie mięśni.

Stosowanie kreatyny w suplementach

W przypadku monohydratu kreatyny zaleca się jej stosowanie w dni treningowe. Stosowanie kreatyny powinno odbywać się po wcześniejszej rozmowie z lekarzem lub trenerem, który podpowie, jak poprawnie zażywać suplement diety. Najczęściej zalecenia się, aby kreatyna była suplementowana z fazą nasycenia - tj. zaczynając od dawki 20g na dobę, przez 5-7 dni, a następnie co najmniej 5g przez resztę treningów. W trakcie treningu powinniśmy spożywać ją wyłącznie w nagłych i wyjątkowych sytuacjach. Zdecydowanie częściej rekomenduje się zażywanie jej przed zaplanowaną aktywnością. W Gym Sanctuary oferujemy najlepiej przebadaną formą kreatyny, która przyczyni się do wzrostu masy mięśniowej. Po więcej informacji o dostępnych produktach zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Jeśli trenujesz siłowo, przydatne mogą okazać się również inne suplementy diety, między innymi przedtreningówki, czy odżywki białkowe.