Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Budzisz się w środku nocy? Odczuwasz pobudzenie przed zasypianiem? Przesypianie całej nocy jest dla Ciebie problemem? Poznaj nasze suplementy na lepszy sen, których stosowanie rekomenduje się również jako uzupełnienie terapii na bezsenność. Sprawdź, co przygotował dla Ciebie sklep Gym Sanctuary!

Dlaczego jakość snu ma znaczenie?

Sen to główne "paliwo" dla naszego organizmu. Dzięki niemu mamy siłę do działania, a ciało regeneruje się po całym, intensywnym dniu. Odpowiednia ilość snu wpływa pozytywnie na szereg mechanizmów - m.in. wzmacnia odporność, wspiera pracę serca, obniża cholesterol, reguluje gospodarkę hormonalną, "czyści" procesy poznawcze z nieważnych informacji, a także produkuje melatoninę, która chroni zmiany komórkowe.  Co więcej - podczas snu organizm pozbywa się nagromadzonych toksyn. Jeśli więc śpimy zbyt krótko, te, gromadzą się w mózgu i prowadzą do demencji lub chorób układu nerwowego. Badania pokazują również, że brak snu (lub nieefektywny sen) może negatywnie wpływać na glikemię do tego stopnia, że jego efektem może być cukrzyca typu 2. 

Stosowanie suplementów na lepszy sen

Zdrowy sen to podstawa zdrowia, witalności, siły i doskonałego samopoczucia. Dlatego też lekarze, rehabilitanci i aromaterapeuci bardzo często wskazują triki i metody na lepszą jakość snu. Po pierwsze – co jest przyczyną tego, że nie możemy zasnąć? Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda Twój rytuał zasypiania? Czy organizm ma szansę na wyciszenie? Czy twój układ nerwowy ma możliwość odciąć się od pobudzających bodźców? Jeśli nie - przed snem zrezygnuj z urządzeń emitujących światło niebieskie, zażyj kąpieli z olejkami lawendowymi lub włącz relaksującą muzykę, która wpłynie pozytywnie na układ poznawczy.  Po drugie - z pomocą mogą przyjść suplementy na sen. Wśród nich wymienia się: magnez, tryptofan, melatonina, kwas d-asparaginowy, kwas gamma aminomasłowy i witaminy z grupy B, mające na celu zmniejszyć senność, dodać energii i usprawnić pracę mózgu.  Po trzecie - tryb życia ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, energii i samopoczucia. Zbyt duży stres to prosta droga do zaburzeń snu. Intensywne treningi mogą być przyczyną uwalniającego się kortyzolu, który w dłuższej perspektywie czasu daje uczucie nadmiernego pobudzenia. Warto również zastanowić się nad pracą zmianową lub etatową, w zależności od tego jaki rytm dnia wytycza Ci twój własny organizm. Wsłuchaj się w to, co mówi Ci twoje własne ciało, bowiem zdarza się, że ciągłe zmęczenie to wynik dużej presji, braku odpoczynku lub dolegliwości zdrowotnych, które należy skonsultować z lekarzem.

Suplementy diety na sen i regenerację

Hormonem snu jest wspomniana już melatonina, która pełni kluczową rolę w procesie zasypiania. Melatonina jest hormonem, wytwarzanym w ciemności przez szyszynkę. To ona wpływa także na tzw. zegar biologiczny, wprowadzając człowieka w czas czuwania i snu. Cały proces wytwarzania zachodzi pod wpływem pobudzania włókien nerwowych układu współczulnego.  Melatonina ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Jej głównym zadaniem jest: poprawienie jakości snu, ułatwienie zasypiania. Dodatkowo dba o odpowiednią regenerację, dobry sen, ciśnienie krwi, wpływa na stan wrażliwości insulinowej (poprzez odpowiednią dawkę snu), a także hormony gonadotropowe.  Objawami niedoboru melatoniny jest np. ból głowy, zaburzenia zasypiania, zaburzenia koncentracji, gorsze samopoczucie. Wiedząc jak ważny jest efektywny i regularny sen, przygotowaliśmy suplementy diety na sen, które mają na celu wspomóc cię w procesie regeneracji. Zawarte w nich składniki są bezpieczne i przetestowane, co z pewnością doceni Twój organizm.  Sprawdź nasze suplementy diety i ciesz się spokojnym, regeneracyjnym snem po ciężkim dniu!

W naszej ofercie dostępne są również między innymi prozdrowotne witaminy i minerały.