Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Dark Labs – TUDCA 60 kaps

Original price was: 209,00 zł.Current price is: 149,00 zł.

Muscle Rage – Liver Reset 90 kaps

Original price was: 179,00 zł.Current price is: 129,00 zł.

Wątroba jest niezwykle ważnym gruczołem w naszym organizmie. Po pierwsze - stanowi za organ, który bierze udział w procesie trawienia, wspierając tym samym układ pokarmowy. Po drugie - spełnia rolę detoksykacyjną, metaboliczną i magazynującą. Docelowo więc wątroba uwalnia organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.  Dostępne suplementy na wątrobę mają za zadanie wspierać jej regenerację, chroniąc przed chorobami i uszkodzeniami. Jeśli więc bierzesz leki na wątrobę i chcesz dodatkowo zadbać o ten narząd - zapoznaj się z ofertą preparatów od Gym Sanctuary.

Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie wątroby jest ważne?

Dbanie i pielęgnowanie wątroby jest istotne dla naszego organizmu. Przede wszystkim dlatego, że wątroba jest kluczowym organem, którego nieprawidłowe funkcjonowanie może przyczynić się do wielu, poważnych chorób.  W popularnych chorobach wątroby wymienia się: ostrą niewydolność wątroby (ONW), marskość wątroby, chorobę Wilsona, przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby i rak wątrobowokomórkowy (HCC).  Dbając więc o swoją wątrobę przede wszystkim działają prewencyjnie. Warto, bowiem narząd ten bierze udział w procesie detoksykacji szkodliwych substancji, magazynuje niektóre witaminy i żelazo, odpowiada za metabolizm (głównie metabolizm tłuszczów) i trawienie, a także uczestniczy w syntezie krzepnięcia krwi.  Pamiętaj również, że wszelkie Twoje decyzje żywieniowe mogą mieć znaczenie dla funkcjonowania organów. Niewłaściwa dieta - bazująca na przetworzonej żywności - to główny prowodyr wszelkich stanów chorobowych. Podstawą leczenia powinna więc być weryfikacja dziennego jadłospisu i wprowadzenie nowych nawyków.

Jakie suplementy na regenerację wątroby?

Suplementy na regenerację wątroby i dróg żółciowych mają na celu usprawnić jej samoistne naprawianie. Im szybciej to zrobisz, tym organ posłuży Ci na dłużej. Stosuj je więc, aby usprawnić pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego, np. w przypadku źle prowadzonej diety, nadużywania używek, spożywania dużej ilości tłuszczów lub obciążenia genetycznego.  Wspomagająco na wątrobę działają preparaty ziołowe. Dobrze, aby w składzie pojawił się ostropest plamisty, ostryż długi, korzeń cykorii i dodatek liści karczocha zwyczajnego. Warto zadbać o odpowiedni balans witamin i minerałów - tj. witamina C, kwas foliowy, witamina E, witaminy z grupy B oraz substancje o działaniu antyoksydacyjnym.  W przypadku niestrawności regeneracja wątroby zachodzi szybciej niż w przypadku wieloletniego zaniedbania. Ostatecznie jednak zdolności regeneracyjne wątroby są naprawdę imponujące, a suplement diety jest skutecznym sposobem leczenia. Lekarze wskazują, że regeneracja wątroby zachodzi nawet w ciągu kilku tygodniu - miesięcy.

Ostropest plamisty - Suplement na wątrobę

Ostropest plamisty jest rośliną występującą na łąkach i na polach uprawnych. Charakterystycznymi elementami tejże rośliny są drobne, fioletowe kwiaty i kłujące liście, które wykorzystuje się w medycynie. Roślina ta bowiem wyróżnia się właściwościami leczniczymi, głównie dzięki sylimarynie, która stanowi kompleks kilku substancji o silnym działaniu antyoksydacyjnym (i uśmiercającymi tzw. wolne rodniki). Zadaniem tejże rośliny jest więc m.in. oczyszczanie organizmu, regeneracja komórek wątroby, a także działanie przeciwzapalne i odtruwające. Zaleca się jego spożywanie w chorobie alkoholowej jako doskonały środek regenerujący i wspierający pozostałe leczenie.