Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

W erze informacji, gdzie nasz umysł jest najważniejszym narzędziem, dbanie o jego kondycję staje się priorytetem. Nootropy, nazywane również "smart drugs" to suplementy dla mózgu, które zaprojektowano z myślą o optymalizacji funkcji poznawczych, poprawie koncentracji i zwiększeniu zdolności do zapamiętywania. W tej kategorii produktów znajdziesz różnorodne środki, które mają za zadanie wspierać Twoją aktywność umysłową, pomagając Ci osiągnąć pełnię swojego potencjału. Najczęściej stosuje się je przed ważnym egzaminem, długotrwałą pracą nad projektem czy przed treningiem, kiedy to potrzebne jest „paliwo”, które zbliży nas do doskonałości. Z myślą o tym w Gym Sanctuary powstała osobna kategoria produktów – tzw. nootropów. Czym są?

Nootropiki — co to jest?

Czym są nootropy? Podstawową i najważniejszą jednostką układu nerwowego jest neuron oraz komórki glejowe, które odpowiadają za ich odżywianie. Komórki nerwowe przesyłają między sobą informacje – tzw. impulsy – dzięki którym organizm odbiera różne bodźce i może na nie odpowiednio zareagować. To dzięki tym impulsom odczuwamy ból lub odbieramy sygnały wewnętrzne, które wpływają na nasze zachowanie i zdrowie (zwłaszcza pod kątem hormonów). Przekazywanie tych impulsów możliwe jest dzięki synapsom, które łączy akson i dendryt. Kiedy impuls przechodzi przez nie, otwierają się kanały jonowe, które uwalniają z synaps neuroprzekaźniki. Neuroprzekaźniki z kolei to związki chemiczne, które umożliwiają przekazywanie sygnałów. To dzięki nim impuls dociera do neuronów, a następnie do komórki docelowej. Wśród najważniejszych neuroprzekaźników jest dopamina, GABA, serotonina i acetylocholina. Neurony mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania mózgu – bez nich mózg może nie otrzymywać odpowiednich sygnałów, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i koncentrację. Nootropy w sklepie Gym Sanctuary mają więc za cel poprawiać koncentrację, wpływać na nastrój, nieść energię, skupiać uwagę, poprawiać pracę i motywować procesy poznawcze.

Najlepsze i najmocniejsze nootropy bez recepty

Naturalne nootropy są znacznie bezpieczniejsze niż środki na receptę. W grupie tej wymienia się szereg substancji, które mają za zadanie relaksować, poprawiać koncentrację i wspierać procesy poznawcze. Najmocniejsze nootropy, które bazują na naturalnych składnikach, posiadają:

  • L-teanina - naturalny składnik zielonej herbaty, który może działać relaksująco i poprawiać koncentrację, zwłaszcza w połączeniu z kofeiną.
  • Alpha-GPC - źródło choliny, które może poprawiać funkcje poznawcze i wspierać zdrowie mózgu.
  • Zembrine — jest to ekstrakt z rośliny Sceletium tortuosum, znanej również jako Kanna. Tradycyjnie używana przez rdzennych mieszkańców Południowej Afryki jako środek poprawiający nastrój, Zembrine jest badana pod kątem potencjalnych właściwości przeciwlękowych i antydepresyjnych.
  • N-Acetyl L-Carnitine (ALCAR) - jest to pochodna aminokwasu L-karnityny. ALCAR jest często stosowany jako suplement nootropowy ze względu na jego potencjalne właściwości poprawiające funkcje poznawcze, zwłaszcza w kontekście starzenia się i neurodegeneracji.
  • Hordenine HCL — jest to naturalny alkaloid występujący w niektórych roślinach. Jest badany jako potencjalny stymulant, który może zwiększać wydzielanie noradrenaliny, co może prowadzić do zwiększenia czujności i energii.
  • Citicoline — znany również jako CDP-cholina, jest to prolek dla cholina i cytydyny. Citicoline jest badany pod kątem potencjalnych korzyści dla zdrowia mózgu, w tym poprawy funkcji poznawczych i wsparcia w regeneracji komórek nerwowych.
  • Lion's Mane (Hericium erinaceus) - jest to gatunek grzyba, który jest badany ze względu na potencjalne korzyści neuroprotekcyjne i nootropowe. Tradycyjnie stosowany w medycynie wschodniej, Lion's Mane może wspierać wzrost czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego (BDNF) i regenerację osłonek mielinowych.
  • Caffeine Anhydrous — jest to odwodniona forma kofeiny, która jest używana w wielu suplementach energetycznych i nootropowych. Kofeina jest dobrze znanym stymulantem, który zwiększa czujność i koncentrację.
  • Ashwagandha - jest to  adaptogen, który jest badany ze względu na potencjalne właściwości przeciwlękowe, antydepresyjne i poprawiające funkcje poznawcze.

Większość tych substancji znajdziesz w nootropikach, dostępnych w ofercie Gym Sanctuary. Nootropy w aptekach zwykle sprzedaje się na receptę, po wcześniejszym przebadaniu przez lekarza-specjalistę. Ich działanie jest znacznie silniejsze niż nootropy naturalne.

Jakie suplementy nootropowe polecamy w naszym sklepie?

Produkty w Gym Sanctuary wyróżniają się najwyższą jakością. Ich skład został wielokrotnie przebadany, a działanie z chęcią testują miłośnicy aktywności i sportu wszelakiego. Na własnej skórze przetestowaliśmy część z nich, dlatego z czystym sumieniem możemy powiedzieć – działają. Do listy naszych ulubieńców przynależą m.in. Brawn Nutriition Nootropix, Brain Gains Switch-On Black Edition oraz Chemix – Nootropic. Na łamach tej kategorii znajdziesz jednak znacznie więcej preparatów, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą, a następnie przetestowania tej skuteczności. Opinie o nootropach potwierdzają bowiem, że każdy z nich niesie za sobą nieco inne działanie – ważne, abyś znalazł to, które Cię satysfakcjonuje! Pamiętaj, aby zachować ostrożność i aby stosować się do zaleceń producenta. Nootropiki są skuteczne i bezpieczne, jeśli zażywasz je z głową!

W naszej ofercie dostępne są również między innymi termogeniki, czy adaptogeny.