Wyświetlanie 1–12 z 43 wyników

Spalacze tłuszczu to rodzaj suplementu skomponowanego z najlepszych składników aktywnych. Ich głównym zadaniem jest redukować tkankę tłuszczową i przynosić spektakularne efekty, podczas regularnie podejmowanych aktywności fizycznych. Spalacze tłuszczu dla kobiet i mężczyzn składają się z wielu związków chemicznych, stymulantów i substancji aktywnych, które ostatecznie mają przyśpieszać redukcję tłuszczu, pomagając tym samym osiągać poprawną masę ciała.

Dzięki zbilansowanym składnikom spalacze tłuszczu pomagają pozbyć się zapasów tłuszczowych, które każdego dnia gromadzi nasz organizm. Dlatego też wspomniane suplementy diety rekomenduje się stosować w np. przypadku intensywnych treningów, wspierając proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Na rynku dostępne są różnorodne spalacze tłuszczu - znaczna część z nich bazuje na naturalnych składnikach, takich jak imbir, cyrkonia czy algi morskie. W GymSanctuary proponujemy różnorodne środki, dzięki czemu znajdziesz tu formułę idealną do swoich potrzeb i sportowych oczekiwań.

Jak działa spalacz tłuszczu?

Spalacze niosą za sobą przede wszystkim motywację do działania i podejmowania się kolejnych aktywności. Dzieje się tak dzięki termogenezie, która nakierunkowana jest na pozbywanie się zbędnych kilogramów i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać, że w spalaczach znajdują się także stymulanty (takie jak np. kofeina), która pobudza organizm do działania, wzmacnia wytrzymałość podczas treningu, pozwala pozbyć się nadmiaru wody i przyśpiesza metabolizm. W ten sposób spalacze tłuszczu dodatkowo pomagają w pozbyciu się m.in. senności, apatii, niechęci do podejmowania nowych aktywności. Ten niepozorny suplement gwarantuje regenerację organizmu i zwiększa temperaturę ciała, co z kolei reguluje tempo przemiany materii.

Rekomenduje się, aby spalacze spożywać przed treningiem – głównie dlatego, aby wykorzystać ich maksymalny potencjał podczas zaplanowanych ćwiczeń. W ten sposób zbudujesz także wrażliwość insulinową i skuteczniej zbudujesz masę mięśniową. Wszystko to dzieje się w oparciu o termogenezę i lipolizę - która wiąże się z rozpadem tkanki tłuszczowej na kwasy tłuszczowe i tzw. glicerol. Zmagazynowana w ten sposób energia może zostać przełożona na procesy metaboliczne. Wspomniana już termogeneza, która zwiększa temperaturę ciała, wspiera procesy lipolityczne. Podczas nich organizm w naturalny sposób chce ochłodzić ciało, wydzielając pot i pozbywając się w ten sposób gromadzącej się wody. Tak oto dochodzi nie tylko do spalania tkanki tłuszczowej, ale także do naturalnej detoksykacji. Wszystkie te elementy powodują, że podczas ćwiczeń spalisz więcej kalorii, ostatecznie osiągając bardziej spektakularne efekty.

Stosowanie spalaczy tłuszczu jest całkowicie bezpieczne - pod warunkiem, że trzymamy się zalecanej dawki i w wyborze bierzemy pod uwagę swoje schorzenia, dolegliwości i inne, spożywane suplementy diety.

Najmocniejsze spalacze tłuszczu z efedryną, DMAA (geranium) i inne

Najmocniejszy spalacz tłuszczu dla kobiet i doskonały spalacz tłuszczu dla mężczyzn bazuje na starannie skompletowanym i zbilansowanym składzie. W tym aspekcie wymienia się suplement diety bazujące na efedrynie, DMAA, DMHA, ECE i wielu innych.

Spalacze tłuszczu z DMHA stworzono z myślą o osobach, które potrzebują dużej dawki stymulantów i które stosują środki około- treningowo i/lub nie mogą spożywać geranium. Spalacze tłuszczu z DMAA z kolei uznawane są za najsilniejsze i najbardziej pobudzające (dlatego też nie rekomenduje się ich w przypadku pacjentów z problemami układu krążenia). Ich spożywanie dodaje energii w trakcie ćwiczeń, która z kolei szybko spada po zakończeniu aktywności. Dlatego też ten mocny spalacz tłuszczu porównywany jest do stanu euforii, która jest główną motywacją do wykonywania nowych ćwiczeń i dodatkowych powtórzeń.

Spalacze tłuszczu ECA posiadają w składzie kofeinę i alkaloidy roślinne (z ephedry oraz korę wierzby białej). Ekstrakty te zastępują środki syntetyczne, takie jak efedryna, gwarantując bezpieczeństwo stosowania i skuteczność w pozbywaniu się nadmiaru komórek tłuszczowych.

Mocne spalacze tłuszczu rekomenduje się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy narzekają na oporną tkankę tłuszczową (tj. taką, którą trudno spalić, pomimo dopasowanych ćwiczeń). Skład spalaczy tłuszczu powinien być zatem dostosowany do potrzeb, płci, aktywności, schorzeń i preferencji. Na rynku dostępne są także naturalne spalacze tłuszczu (np. na bazie yerba mate, zielonej herbaty i gorzkiej pomarańczy, które również wywołują efekt termogenezy i posiadają katechiny, wspierające metabolizm).

Oprócz powyższych składników warto postawić także na spalacze na bazie l-karnityny (l-carnitine). Bierze ona udział w transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondrium, gdzie z kolei wytwarzana jest energia - tak ważna podczas treningu. Ponadto składnik ten wykorzystuje rezerwy tłuszczowe. Cenna jest także piperyna - alkaloid roślinny czarnego pieprzu, który nie tylko wywołuje termogenezę, ale także pobudza receptory histaminowe błony śluzowej, a co za tym idzie - przyśpiesza metabolizm, poprawia trawienie i zmniejsza apetyt. Naturalny spalacz tłuszczu i substancje pochodzenia roślinnego sprawdzą się zwłaszcza w przypadku początkujących sportowców lub pacjentów z dużymi ograniczeniami, wywołanymi schorzeniami i dolegliwościami chorobowymi.

Fat burnery

Mówiąc o spalaczach tłuszczu mamy na myśli trzy, obszerne kategorie produktów. Po pierwsze – termoregniki, które stymulują proces rozpadania komórek tłuszczowych, które następnie przetwarza się na energię. Ich zadaniem jest podwyższyć temperaturę ciała, co przyspiesza metabolizm i umożliwia szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Po drugie - spalacze bez udziału substancji stymulujących. Stosowanie naturalnych spalaczy tłuszczu rekomenduje się zwłaszcza osobom wrażliwym, skłonnym do alergii, początkującym. W składzie tym nie znajdziemy m.in. elementów, które mogą wpływać na prace układu nerwowego. Trzecią grupą są blokery, które zatrzymują wydzielenie enzymów trawiennych. W ten sposób organizm przestaje trawić węglowodany i tłuszcze, a co za tym idzie – te przestają być wchłaniane.

Fat burner to zamienna nazwa dla popularnych termogeników - a więc suplementów termicznych, które związane są ze wzrostem temperatury ciała. Są to związki, które spalają kalorie i przyśpieszają spadek kilogramów. Co ciekawe - znajdziesz je nie tylko w postaci suplementów, ale także w żywności, jako element codziennej diety.

Popularnym fat burnerem jest m.in. johimbina – substancja roślinna, pozyskiwana z kory i liści drzewa johimby. Jej historia sięga XX wieku, kiedy to wierzono, że drzewo ma właściwości afrodyzjakowe i lecznicze (głównie stosowano ją jako terapię w impotencji). Współcześnie johimbina – w dużym skrócie – wpływa na wzrost produkcji adrenaliny i nasila lipolizę tłuszczu. Dzięki temu ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej – nawet z miejsc newralgicznych i dotychczas opornych na ćwiczenia.

Skuteczne spalacze tłuszczu dla mężczyzn i kobiet

Skuteczne spalacze tłuszczu to przede wszystkim te, dobrane pod Twoje potrzeby, cele sportowe, możliwości organizmu. Nie wierzymy w gotowe schematy i uniwersalne produkty, dlatego dla nas wyjątkowy spalacz tłuszczu poprzedzony jest analizami i testami. Jeśli więc nie wiesz, jakie spalacze tłuszczu wybrać, skorzystaj z naszych porad. Odezwij się do nas, a pomożemy Ci wybrać najlepszą propozycję z oferty GymSanctuary.