Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Czy wiesz, że układ nerwowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji? Niewłaściwy tryb życia, stały kontakt z pobudzającymi bodźcami, stres, brak odpoczynku to prosta droga do problemów w tym obszarze – tj. choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, stwardnienia zanikowego bocznego, pląsawicy Huntingtona.

Z myślą o tych chorobach i konieczności odbudowania neuronów, przygotowaliśmy sprawdzone i skuteczne suplementy na układ nerwowy. Ich zażywanie jest doskonałą formą prewencji, ale także usprawnienia zasobów poznawczych – w tym pamięci i koncentracji. Poznaj ofertę od Gym Sanctuary!

 

Czym jest układ nerwowy?

Układ nerwowy, w dużym uproszczeniu, to złożony i obszerny zbiór nerwów i wyspecjalizowanych komórek, które nazywa się neuronami. To one przekazują sygnały między swoimi różnymi obszarami ciała. Bardzo często układ ten porównywany jest do sieci kabli, które to przewodzą bodźce z receptorów czuciowych do mózgu, a następnie do rdzenia i do innych części ciała.

Docelowo układ nerwowy składa się z ośrodkowego układu nerwowego – czyli mózgu i rdzenia kręgowego – oraz obwodowego układu nerwowego, który składa się z 31 par nerwów rdzeniowych i 12 par nerwów czaszkowych. Te wpływają na szereg funkcji w organizmie – tj. poruszanie się, oddychanie, czucie, odbieranie bodźców itd. 

Suplementy na układ nerwowy mają za zadanie usprawnić jego funkcjonowanie – tj. wspomóc regenerację neuronów, a także poprawić proces przekazywania impulsów. Zaleca się więc je zarówno w ramach prewencji jako zapobieganie chorobom, jak i bezpośrednie wsparcie dla ewentualnych, zauważalnych już problemów i schorzeń. 

Suplementy na układ nerwowy rekomenduje się niemalże każdemu – bez względu na wiek i tryb życia. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącym – zwłaszcza, jeśli spożywasz inne leki lub cierpisz na schorzenia przewlekłe. 

Jakie składniki na układ nerwowy?

Zanim wprowadzisz suplement na układ nerwowy pamiętaj, że podstawą powinna być zbilansowana dieta – bazująca na orzechach, rybach i drobiu – i zdrowy tryb życia. Lekarze apelują więc, aby ograniczyć stres i bodźce, które powodują napięcie, obniżenie nastroju i rozdrażnienie. Nie zapomnij także o śnie, który jest podstawą regeneracji.

Suplementy na układ nerwowy powinny bazować na określonych witaminach i minerałach. Wśród tych najcenniejszych, wymienia się:

  • Witaminę D – zwiększa zdolności poznawcze, poprawiając pamięć i koncentrację, 
  • Witaminę z grupy B – wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych, zmniejszając podatność na odczuwanie stresu i apatii. Dodatkowo poprawia samopoczucie i wspiera układ nerwowy, 
  • Witamina E – chroni przed uszkodzeniem układu nerwowego, zmniejsza uczucie niepokoju i lękliwości,
  • Cynk – zwiększa odporność na stres, a także zmniejsza ryzyko występowania poważnych chorób, takich jak np. choroba Alzheimera, 
  • Magnez – wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych, dostarcza energii do komórek, 
  • Żelazo – chroni przed uszkodzeniem układu nerwowego. 

Suplementy diety na układ nerwowy to doskonałe uzupełnienie diety i zdrowego trybu życia. Zadbaj więc o swój organizm i zdrowie, wybierając produkty i preparaty od Gym Sanctuary!