Wyświetlanie 1–12 z 21 wyników

Odczuwasz nieprzyjemne napięcie w mięśniach, przez które trudno Ci wykonać kolejną serię ćwiczeń? Cierpisz na częste skurcze, pomimo regularnego rozciągania? Rolowanie ciała sprawia Ci ból? Jesteś obciążony genetycznie chorobami, takimi jak np. osteoporoza?

Z myślą o wszystkich (i nie tylko) problemach przygotowaliśmy sprawdzone, bezpieczne suplementy na stawy, kości i mięśnie. Każdy z nich ma za zadanie dostarczyć Ci niezbędnych składników, dzięki którym będziesz cieszył się bezbolesnym treningiem i szybszą regeneracją. 


Suplementy na stawy

Problemy w zakresie stawów najczęściej wynikają z niedoborów witamin. Badania pokazały, że przyczyną może być m.in. niewystarczająca ilość witaminy K, której brak powoduje nadmierną aktywność osteoklastów, które z kolei usuwają z kości stare tkanki i powodujących tym samym degenerację stawów. Niedobory takich substancji, jak np. glukozamina i chondroityna mogą powodować bolesność i sztywność, co często jest przyczyną zaprzestania treningów. 

Suplementy na stawy powinny więc bazować na składnikach, takich jak np. kolagen, glukozamina i chondroityna. Nie może także zabraknąć witaminy D i K oraz wapnia, który pozytywnie wpływa na całą strukturę kości. Dodatkowo, przy dużych bólach zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych lub żeli o charakterze przeciwzapalnym. 

Suplement na stawy należy stosować według wytycznych producenta lub lekarza prowadzącego. Nie zaleca się przekraczania dopuszczalnej dawki dobowej. 


Suplementy na kości

Problemy z układem kostnym mogą być niezwykle niebezpieczne – zarówno dla osób starszych, ja i młodszych. To one prowadzić mogą do zwyrodnień i częstych złamań, które są prowodyrem niepełnosprawności lub ograniczonego zakresu ruchu. Aby cieszyć się zdrowymi kośćmi niezbędny jest wapń oraz witamina D. Dodatkowo dobrze jest suplementować witaminę K, miedź, cynk i magnez, które wspierają funkcjonowanie układu kostno-szkieletowego. 

Suplementy na kości w sklepie Gym Sanctuary to również preparaty z domieszką witaminy B1 i B6. Spożywając je pamiętaj również o zbilansowanej diecie, która dostarczy wszystkich, niezbędnych składników. W tej roli występują produkty pełnoziarniste oraz warzywa i owoce bogate w błonnik, witaminy A, C, B i E oraz minerały, takie jak selen i potas.

Suplement na kości należy spożywać w zgodnie z zaleceniami lekarza i producenta, który na opakowaniu wskazuje odpowiednią dawkę. 


Suplementy na mięśnie

Mięśnie to niezwykle ważne, kurczliwe narządy, których kształt i funkcje uzależnione są od tego, jaką rolę pełnią w organizmie. Ich budowa bazuje na tkance mięśniowej, którą warto wspierać poprzez odpowiednie suplementy na mięśnie. W tej roli najlepiej sprawdzają się preparaty na bazie: białka serwatkowego, które jest potrzebne do budowy masy mięśniowej, BCAA, kreatyny i witamin – głównie witaminy D. Badania pokazały, że jej niedobór może być przyczyną utraty masy mięśniowej i problemów z regeneracją po wysiłku. 

Pamiętaj również, że suplementy na mięśnie warto wspierać odpowiednią dietą – głównie podażą białka, którego dostarczyć możesz poprzez spożywanie m.in. warzyw strączkowych, mięsa, nabiału i ryb. 

Suplement na mięśnie, podobnie jak suplementy na kości, należy spożywać zgodnie z zaleceniami lekarza i producenta. W przypadku pytań o dostępne produkty i suple, zachęcamy do kontaktu z zespołem Gym Sanctuary.