Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

SARM-y to niezwykle popularne produkty, które coraz chętniej reklamuje się jako „idealne środki na zarówno redukcję, jak i na masę”. Mają więc one z założenia wspierać tzw. rekompozycję, czyli jednoczesne gubienie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Popularność tych środków to przede wszystkim zasługa kompleksowości i łączenia kilku właściwości.

Pierwsze badania nad SARM rozpoczęły się w latach 90-tych XX wieku, kiedy to lekarz James Dalton poszukiwał skutecznych, medycznych rozwiązań, na leczenie raka prostaty. To wtedy odkrył cząsteczkę zwaną andaryną, która (po kolejnych badaniach) miała efektywnie rozwijać masę mięśniową. Zaczęto ją traktować jako alternatywę dla testosteronu, stymulując przy tym przyrost tkanki mięśniowej i likwidując przy tym efekty uboczne. Od tamtej pory, temat SARM pojawia się coraz częściej, a wielu sportowców okrzyknęło go jednym z najskuteczniejszych na rynku anabolików.

W GymSanctuary odpowiadamy na wszystkie potrzeby klientów. Szukamy środków, które mają znaczenie w świecie sportu i pomagają osiągać imponujące wyniki. Dlatego też przygotowaliśmy SARM na masę, dzięki którym uzyskasz spektakularne efekty. Jak widać - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

SARMy - co to?

Czym są SARMY? SARM to grupa niesteroidowych związków aktywnych, które łączą receptory androgenów w tkankach. W ten sposób mówi się, że SARM to selektywny modulator receptora androgenowego.

Ta grupa produktów pobudza do wzrostu beztłuszczową masę mięśniową i jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową. Obecnie mówi się, że najlepsze SARMy to ligrandol i ostaryna.

SARM to przede wszystkim produkt stworzony z myślą o zaawansowanych miłośnikach sportu i aktywności fizycznej. Najczęściej spożywają je kulturyści oraz sportowcy, który chcą zrezygnować ze sterydów anaboliczno - androgennych lub po prostu sterydów anabolicznych. Prezentowane środki są zdecydowanie bezpieczniejsze i niosą za sobą szereg dodatkowych korzyści. Po pierwsze - wspomagają mineralizację tkanki kostnej i poprawiają gęstość kości. Po drugie - mają podobne działanie co sterydy o działaniu anabolicznym, czyli m.in. wspierają budowanie tkanki mięśniowej oraz utratę tkanki tłuszczowej. Po trzecie - poprawiają kondycję fizyczną, wspierając wyniki sportowców i motywując do dalszych aktywności. Po czwarte - sprawdzają się w przypadku spadku libido, wspierając aktywność seksualną. I po piąte - niosą za sobą znaczny wzrost siły w krótkim czasie, wspierając trening siłowy.

Selektywne modulatory receptora androgenowego

Od lat prowadzone są liczne badania, które mają za zadanie opisać, jak działają SARMy, jakie mogą mieć skutki uboczne i co dokładnie zyskamy przez ich przyjmowanie.

Dotychczasowe wnioski wskazują, że SARM mają dużo mniej niepożądanych skutków ubocznych niż silne, ciężkie środki (z grupy sterydów anabolicznych). Podstawą jest oczywiście spożywanie go w zalecanych dawkach, które gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że SARMy mogą powodować skutki uboczne - zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w ich zażywaniu lub cierpisz na niezdiagnozowane i nieleczone schorzenia.

Ponadto, od kilku lat, prowadzone są badania, które mają za zadanie poznać potencjał anaboliczny dwóch, najpopularniejszych środków: osteryny i ligandrolu.

Ostaryna - środek, który powoduje, że redukcja tkanki tłuszczowej przebiega szybciej i bardziej efektywnie. Dodatkowo przyczynia się do rozbudowy masy mięśniowej. Jest to zdecydowanie najlepiej przebadany modulator androgenowy, który daje zdumiewające efekty z jednoczesnym pominięciem poważnych skutków ubocznych. To dzięki niemu m.in. poprawisz wytrzymałość organizmu i przyczynisz się do przyrostu siły podczas podejmowanych aktywności.

Ligrandol z kolei przebadano dotychczas głównie na grupie mężczyzn. Wnioski wskazują, że środek ten faktycznie powoduje stabilny przyrost masy mięśniowej. Badania te potwierdziły także wzrost libido i poprawę gęstości kości oraz pozytywne zmiany w tkance kostnej.

Należy pamiętać, że SARM spożywać należy zgodnie z zaleceniami producenta. Nie zaleca się stosowania większych dawek, licząc tym samym na rzekomo szybsze efekty. Oficjalnie zaleca się jstosować ostarynę w trialach klinicznych. W przypadku lingradolu mówi się, żeby nie spożywać więcej niż 2-5 mg jednorazowej dziennej dawki, przez okres 4 tygodni. Oczywiście zanim podejmie się decyzję o zażywaniu SAM, warto udać się na badania kontrolne lub zaciągnąć opinii specjalistów.

SARM a sterydy anaboliczne

SARMy to zdecydowanie bezpieczniejsza i lepsza alternatywa dla środków dopingujących.

Sterydy anaboliczne lub sterydy androgenne mają za zadanie pobudzać tkanki to wzrostu. Ten nienaturalny proces prowadzi do szeregu powikłań - np. do przerostu wątroby. SARMy działają w innym schemacie, przez co wiele skutków ubocznych przypisywanych w przypadku sterydów, nie ma miejsca w przypadku SARMów (chociażby dlatego, że te drugie działają jedynie na mięśnie szkieletowe).

SARM nie ma budowy sterydowej. Nie konwersuje do działania aromatazy i przekształcania do estradiolu. Idąc dalej - sterydy różnią się również intensywnością, siłą i szybkością skutków ubocznych. Dzieje się tak głównie dlatego, że sterydy przekształcają testosteron do dihydrotestosteronu. Na skutek tego pojawia się silny trądzik, wypadają włosy, a w skrajnych wypadkach pojawiają się zmiany onkologiczne. SARMy nie uszkadzają wątroby, a dotychczasowe badania nie wykazały równie niepokojących skutków ubocznych, co ma miejscu w przypadku silnych sterydów.

Kolejną różnicą, jest zażywanie i forma podania. SARMy są legalne, łatwo dostępne, podaje się je doustnie (w formie kapsułek i tabletek), a nie dożylnie, jak to ma miejsce w przypadku sterydów androgennych i anabolicznych. Z tego też względu to właśnie prezentowane produkty uważa się za bezpieczniejsze i to właśnie je zaleca się w przypadku osób uprawiających sport (lub w przypadku klientów o wyższej wadze).

SARMy na masę i redukcję - Sklep Online

W przypadku SARM kluczem do sukcesu jest zrozumienie swojego organizmu i dobranie środków, które najlepiej odpowiedzą na potrzeby i stawiane oczekiwania. Tylko w ten sposób środki te będą zarówno skuteczne, jak i bezpieczne. W przypadku wątpliwości i pytań o dostępne preparaty lub poszczególne właściwości zawartych w nich substancji - zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Z przyjemnością doradzimy, jakie SARMy na masę lub jaki SARM na redukcję powinien pojawić się w Twojej dziennej suplementacji.